Informace k provozu škol od 11. 1. - 22. 1. 2021

Informace k provozu škol od 27. 12. 2020 do 10. 1. 2021

Vánoční přání a odkazy na vánoční videa našich žáků

Vážení rodiče, milí přátelé.

    Nejprve bychom vám chtěli popřát opravdu klidné svátky a především pevné zdraví v roce 2021. 

Protože jsme nemohli uspořádat žádnou z tradičních předvánočních akcí, připravili si naši nejmladší žáci pro vás jako dárek videa.  

Vánoční video 1

Vánoční video 2

Vánoční video 3

Pokud nám budete chtít přispět jakoukoliv částkou pro Catrin Isabel, kasička je připravena v ředitelně a můžete též zakoupit náš kalendář na příští rok.  

Ať radostné poselství Vánoc naplní naše srdce a přetrvá navzdory všem nepříjemnostem po celý nový rok!

 

Školní kalendář z obrázků žáků výtvarného oboru na rok 2021

Vzkaz od Catariny z Guatemaly

PŘEKLAD:

Ahoj jmenuji se Catarina Isabel Vasquez Ujpan. Je mi 14 let, tento rok studuji primero basico, další rok budu pokračovat druhým rokem, chtěla bych se stát učitelkou, neboť mě baví učit děti. Pro mě byl tento rok trošku náročný, tkaní látek, co děla moje maminka nikdo nemohl koupit, protože jsme nemohli opustit dům, měli jsme strach, abychom se nenakazili.
Děkujeme Ecolibri za kukuřici, kdyby nebylo Ecolibri, neměli bychom jak dál pokračovat a neměli bychom co jíst - velmi děkujeme, ať Vám to Bůh oplatí.
Přejeme hezké vánoce a prosperující nový rok. Catarina

Pozvánka na adventní koncert - projekt piana do škol

Jedno spontánní rozhodnutí našich zakladatelů, Štěpánky a Karla Komárkových, dalo vzniknout krásnému projektu Piana do škol, kterým naše nadace naplno žije už čtyři měsíce.

Rozhodli jsme se po ukončení grantové výzvy v projektu pokračovat a koncem listopadu jsme spustili na webu www.pianadoskol.cz veřejnou sbírku, která má za cíl podpořit 45 škol, které v bodovém hodnocení odborné komise prokázaly potřebu získání nového nástroje. Vaše škola se sbírky účastní a my všichni věříme, že pianino Petrof bude brzy také na cestě k Vám.  Zároveň, bude-li projekt úspěšný, budeme v něm pokračovat dlouhodobě a tématu se věnovat i v následujících letech.

Projekt Piana do škol vyvrcholí letos ve zlatou adventní neděli 20. 12. 2020 ve 20.00 benefičním koncertem v rámci cyklu #kulturažije na Mall Tv. Sledovat koncert můžete zde.

Společně podpoříme tuto veřejnou sbírku a pomůžeme nadaným žákům a oddaným učitelům, kteří také čekají na nový kvalitní nástroj.

Moc děkujeme a přejeme Vám i Vašim blízkým krásné Vánoce, a především klid a pevné zdraví v dnes tak složité době.

S úctou,

Luboš Veselý

Ředitel nadace
Sledujte nás na:

www.facebook.com/pianadoskol
www.instagram.com/pianadoskol
www.komarekfoundation.org

 

 

Prázdninová videa :-)

Koncert na JEZU v Dobřichovicích

Koncert se nám se sitaucí COVID trochu zredukoval, ale jsme rádi, že jsme se ještě mohli sejít a zahrát.  

Děkujeme všem, kdo se nazalekl a přišel !!! 👍

 

 

Bicí fest ve Vraném nad Vltavou

Naši žáci se v úterý 29. září zúčastnili workshopu určeného pro žáky ZUŠ, který se konal v galerii

Papírna ve Vraném nad Vltavou pod vedením profesionálních bubeníků Romana Víchy a Štěpána

Smetáčka. Pro žáky to byla velká motivace do dalších bubenických let. 

Veřejná sbírka - DIVADLO

Přehled kdo kde a kdy učí

Omlouvání žáků

Vážení rodiče,

„Nepřítomnost žáka ve výuce omlouvají rodiče – zápisem do systému IZUŠ nebo formou SMS přímo vyučujícímu. Zletilí žáci si nepřítomnost omlouvají sami stejným způsobem.“

ŠKOLNÍ ŘÁD: https://www.zusdobrichovice.com/421205243

Co je IZUŠ?

 

iZUŠ je nejlepší informační systém pro základní umělecké školy, za tím si stojíme a jsme připraveni Vám to dokázat. iZUŠ významně zjednodušil práci vedoucím pracovníkům při kontrolách podřízených, učitelům při vyplňování tiskopisů, rodičům a žákům zkvalitnil komunikaci se školou a zlepšil informovanost široké veřejnosti. Pokud iZUŠ ještě neznáte, stačí nám hodina Vašeho času u vás na škole, abychom Vám ukázali a předvedli, že naše sebevědomí je založeno na reálných podkladech, vědomostech a zkušenostech nejen nás, ale i uživatelů iZUŠ. Tento moderní informační systém používají školy od roku 2011, jeho provozovatelem je firma Sensio.cz s.r.o.

 

Pro koho je?

iZUŠ využijí všichni, kteří mají se základními uměleckými školami něco společného. Ať jsou to zaměstnanci škol, žáci a jejich rodiče, ale také orgány státní správy nebo široká veřejnost, která chce zjistit kontakt na některou ZUŠ. Ředitel má na informační systém jiné nároky a požadavky než učitel či rodič. Jedním kliknutím si můžete zobrazit výhody přesně pro Vás:

Výhody pro rodiče:

Rodiče, chcete mít dokonalý přehled o Vašem dítěti?
Papírová žákovská knížka nabízí jen zlomek informací oproti Žákovskému sešitu v iZUŠ. Dozvíte se ihned o docházce svého dítěte do všech předmětů, o veškeré probírané látce a známkách.  Budete moct udržovat údaje o žákovi stále aktuální. Už nezapomenete podívat se do žákovské knížky, protože ji budete mít stále po ruce na svém notebooku, tabletu nebo mobilu. Obsluha iZUŠ je snadná a intuitivní. Zvládnete ji stejně jako práci se svou e-mailovou schránkou.

Potřebujete omluvit své dítě z výuky?
Jednoduše zadejte důvod, proč se žák výuky nezúčastní, a učitel, který IZUŠ používá bude hned informován. Takto můžete omlouvat budoucí, ale i už proběhlé hodiny. Pravidelně jste upozorňováni na neomluvenou nedocházku svých dětí. Pokud se potřebujete spojit s někým ze školy, na jednom místě máte všechny kontakty na učitele i vedení školy.

Výhody pro všechny:

Přistupujte k informacím odkudkoli.
Dokumenty nejsou jen na jednom místě ve škole, žákovská knížka není jen doma. K informacím se dostanete z jakéhokoli počítače, notebooku, tabletu nebo mobilu připojeného k internetu, učitelé z domu, rodiče z práce. Stačí zadat adresu www.izus.cz a přihlásit se. Nemusíte se bát, že by se dokumenty ztratily, znehodnotily nebo do nich nahlédla nepověřená osoba, jak se to může stát s papírovými tiskopisy. Data jsou každý den zálohována a přístup k nim je zabezpečen hesly a šifrováním.

U nás ve škole již používají všichni učitelé !!!🙂

Přístupové heslo vám přišlo vygenerované mailem nebo si můžete vyžádat u svého vyučujícího nebo na mailu zus.dobrichovice@seznam.cz 

Kurzy Osvětové besedy u nás v ZUŠ

Absolventský koncert žáků Dušana Navaříka a Alžběty Šubrtové

Absolventský koncert žáků pěveckého oddělení Mgr. Oldřišky Musilové

Absolventská výstava výtvarného oboru - TROCHU JINAK

LOŇSKÝ ŠKOLNÍ ROK měl výtvarný obor pouze jednoho absolventa, Natálii Bělíkovou.

V prezentaci si můžete prohlédnout ukázky její výtvarné práce.

 

DobiBoyz - Prázdninový JAM na JEZU III.

Sansara - Prázdninový JAM na JEZU III.