Pozvánka na adventní koncerty

Vážení rodiče,

rok se s rokem sešel a máme tu opět vánoční čas. Ten je v naší zušce již tradičně pevně spjat s předvánočními, adventními koncerty. Jak už asi někteří z vás od svých dětí vědí, připravuje letos náš orchestr a prakticky celé pěvecké oddělení cyklus písní "Ať rosa z nebes sestoupí". Toto hudební dílko obsahově pojímá celé vánoční období od svatého Martina až po svátek Tří králů. Oba koncerty jsme letos pojmenovali právě po tomto cyklu. Ale to není zdaleka všechno. Také několik komorních souborů i sólistů našeho hudebního oddělení pilně nacvičuje skladby, které chtějí zahrát před vánočně naladěným publikem na zámku Dobříš. 

První z koncertů proběhne v pátek 9. prosince od 19. 00 hodin v Zrcadlovém sále zámku Dobříš. 

Všechny účinkující děti odveze na zkoušku na zámek Dobříš autobus (s pedagogickým dozorem), který bude odjíždět od školy v 16.00 hodin. Doprava dětí je zajištěna pouze na cestu na koncert. Po jejím skončení se předpokládá, že žáky odvezou rodiče, kteří si přijedou koncert poslechnout. 

Vstupenky na koncert v hodnotě 100 Kč se  začnou prodávat  od středy 23.11. přímo ve škole, a to u paní hospodářky Bělíkové. Na e-mailovou adresu zus.dobrichovice@seznam.cz napište, kolik lístků budete chtít a paní Bělíková je připraví na stůl k učiteli, ke kterému vaše dítě chodí na nástroj. Nebo si můžete přijít osobně v dopoledních hodinách do školy. Neváhejte a pozvěte celou svou rodinu i přátele. Bude prima, když zaplníme celý sál a vytvoříme tak dětem krásnou atmosféru!!!! 

V neděli 11. prosince od 17.30 hodin, se ve dvoraně Českého muzea hudby v Praze (Újezd), uskuteční druhý letošní koncert, na kterém opět zazní cyklus „Ať rosa z nebes sestoupí“. O druhou část koncertu se postará náš  letošní hudební host, kterým je ZUŠ Příbram 1. V podání jejich nejmladších žáků zazní hudební pásmo „Paní zima“. Vstupenky na tento koncert budou k zakoupení až na místě. Podrobné informace dostanete těsně před akcí.

Myslím, že se můžeme společně těšit na krásné hudební zážitky a účinkující děti na příležitost zahrát a zazpívat si na  výjimečných místech a v nádherných prostorách zámku Dobříš a Českého muzea hudby.  Co nejsrdečněji vás tímto na oba koncerty zveme.  

Za ZUŠ Dobřichovice

E. Koblížková

Vánoční koncert 9. prosinec - Zámek Dobříš, Zrcadlový sál

Vánoční koncert 11. prosinec - České muzeum hudby

Dětský Vánoční Jarmark na nádvoří zámku

Sobota 11. prosince 2022 

od 12,00 hodin bude připraven stánek výtvarného oboru a stánek z občerstvením,

ve 13,00 hodin v sále zámku vystoupí žáci z hudebních oborů.

Naše škola podporuje nadační fond ECOLIBRI, výtěžek z prodeje a z koncertu na dětském vánočním jarmarku poputuje už šestým rokem do Guatemaly.


https://www.ecolibri.org/...


https://www.facebook.com/ecolibri.org


Finále soutěže skutečná liga bylo s účastí dobřichovické juniorské kapely DobiBoyz

VÝSLEDKY SOUTĚŽE SKUTEČNÁ LIGA 2022 

Tisková zpráva Skutečná liga - finále a výsledky 17. ročníku

Hezký den, posílám finální tiskovku.

foto : 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=550234317113359&set=a.506071824862942

live přenos : 

 

S pozdravem, Lukáš Fousek, Art & Executive Director                                                  

Cyklus přednášek dějiny výtvarného umění - pátek 18,00 -19,30

Termíny přednášek:

Listopad - 4.,11.,18.,25.

Prosinec - 2.,16.

Leden  - 6.,13.,20.,27.

Únor - 3.,10.,24.

 

Výlet výtvarného oboru do galerie a výtvarného ateliéru

V pátek 18.11. jsme navštívili kulturní prostror jménem Petrohradská Kolektiv v Praze ve Vršovicích https://petrohradskakolektiv.com/Collective-Kolektiv .

Nachází se tam ateliéry, galerie, kino, je tam kavárna, sítotisková dílna, rezidenční tvůrčí pobyty pro umělce ze zahraničí i ČR a pořádají se tam nejrůznější akce např. koncerty. 

Tam jsme se podívali do galerie, kde mám momentálně výstavu (společnou) a pak jsme šli ke mě do ateliéru, kde jsme si prohlédli obrázky a povídali si o malovaní jako takovém, o technikách a nápadech atd. 

Vyrazili jsme společně z Dobřichovic a kolem půl sedmé jsme byli zpátky na nádraží v Praze, kde už jsme se rozešli. 

Kateřina Rafaelová

výtvarný obor ZUŠ Dobřichovice

Omlouvání žáků

Vážení rodiče,

„Nepřítomnost žáka ve výuce omlouvají rodiče – zápisem do systému IZUŠ nebo po domluvě s vyučujícím formou SMS. Zletilí žáci si nepřítomnost omlouvají sami stejným způsobem.“

Co je IZUŠ?

iZUŠ je nejlepší informační systém pro základní umělecké školy, za tím si stojíme a jsme připraveni Vám to dokázat. iZUŠ významně zjednodušil práci vedoucím pracovníkům při kontrolách podřízených, učitelům při vyplňování tiskopisů, rodičům a žákům zkvalitnil komunikaci se školou a zlepšil informovanost široké veřejnosti. Pokud iZUŠ ještě neznáte, stačí nám hodina Vašeho času u vás na škole, abychom Vám ukázali a předvedli, že naše sebevědomí je založeno na reálných podkladech, vědomostech a zkušenostech nejen nás, ale i uživatelů iZUŠ. Tento moderní informační systém používají školy od roku 2011, jeho provozovatelem je firma Sensio.cz s.r.o.

Pro koho je?

iZUŠ využijí všichni, kteří mají se základními uměleckými školami něco společného. Ať jsou to zaměstnanci škol, žáci a jejich rodiče, ale také orgány státní správy nebo široká veřejnost, která chce zjistit kontakt na některou ZUŠ. Ředitel má na informační systém jiné nároky a požadavky než učitel či rodič. Jedním kliknutím si můžete zobrazit výhody přesně pro Vás:

Výhody pro rodiče:

Rodiče, chcete mít dokonalý přehled o Vašem dítěti?
Papírová žákovská knížka nabízí jen zlomek informací oproti Žákovskému sešitu v iZUŠ. Dozvíte se ihned o docházce svého dítěte do všech předmětů, o veškeré probírané látce a známkách.  Budete moct udržovat údaje o žákovi stále aktuální. Už nezapomenete podívat se do žákovské knížky, protože ji budete mít stále po ruce na svém notebooku, tabletu nebo mobilu. Obsluha iZUŠ je snadná a intuitivní. Zvládnete ji stejně jako práci se svou e-mailovou schránkou.

Potřebujete omluvit své dítě z výuky?
Jednoduše zadejte důvod, proč se žák výuky nezúčastní, a učitel, který IZUŠ používá bude hned informován. Takto můžete omlouvat budoucí, ale i už proběhlé hodiny. Pravidelně jste upozorňováni na neomluvenou nedocházku svých dětí. Pokud se potřebujete spojit s někým ze školy, na jednom místě máte všechny kontakty na učitele i vedení školy.

Výhody pro všechny:

Přistupujte k informacím odkudkoli.
Dokumenty nejsou jen na jednom místě ve škole, žákovská knížka není jen doma. K informacím se dostanete z jakéhokoli počítače, notebooku, tabletu nebo mobilu připojeného k internetu, učitelé z domu, rodiče z práce. Stačí zadat adresu www.izus.cz a přihlásit se. Nemusíte se bát, že by se dokumenty ztratily, znehodnotily nebo do nich nahlédla nepověřená osoba, jak se to může stát s papírovými tiskopisy. Data jsou každý den zálohována a přístup k nim je zabezpečen hesly a šifrováním.

U nás ve škole již používají všichni učitelé !!!🙂

Přístupové heslo vám přišlo vygenerované mailem nebo si můžete vyžádat u svého vyučujícího nebo na mailu zus.dobrichovice@seznam.cz 

Jam na Jezu 5 - DobiBoyz

Jam na Jezu 5 - ZUŠ Dobřichovice a ZUŠ Řevnice

Absolventský koncert 25. května 2022 Zámek Dobřichovice

Absolventský koncert 22. května 2022 Aula ZŠ Dobřichovice

Absolventský koncert 16. května 2022 Modlitebna Církve brtatrské Černošice

Český betlém

Přidat nadpis

Jsem nadpis odstavce. Kliknutím zde můžete přidávat nebo upravovat vlastní text. Můžete zde napsat váš příběh, aby se o vás vaši návštěvníci více dozvěděli.