Pololetní přehrávky - POUZE S TEČKOU !!!

Programy jednotlivých koncertů najdete v iZUŠ na https://www.izus.cz/

Písemná práce a přezkoušení HN

Český betlém

Koledohraní na zahradě ZUŠ

Děkujeme všem, za ten krátký čas koncertu, z občerstvení a z prodeje výrobků se pro Catarinu vybrala opravdu krásná částka.

Do Guatemnaly  posíláme 8.300,-Kč.💔 

Jako každý rok si ZUŠka pro vás připravila vystoupení našich nejmenších žáčků, prodej výrobků žáků z výtvarného oboru, kalendáře z obrázků žáků.  

Na zámku bohužel zrušeno, ale uskuteční se na zahradě ZUŠ 11.12. od 12,00    

Výtěžek poputuje opět do Guatemaly Catarině Isabel, kterou naše škola dlouhodobě podporuje v životě i ve studiu.

Přijďte se podívat, podpořit nás a nastát trochu vánoční atmosféry, těšíme se na Vás.  

Soutěž Středočeské PIANOFORTE

Soutěž pro mladé klavíristy Středočeského kraje
II. ročník se konal 12. a 13. listopadu 2021.

Naší školu zastoupila mladá klavíristka Majda Moudrá a v nejmladší kategorii obsadila 2. místo.

 

GRATULUJEME !!!

Eugenie Koblížková: O klavírním myšlení Ivana Klánského

https://www.evasuchankova.cz/eugenie-koblizkova-o-klavirnim-mysleni-ivana-klanskeho/?fbclid=IwAR29m9xcjz3fS_spoZywfuJFczTKuLxhZqCDNWqR6LZTGw9VmmLpgK_SPfU

 

Co se zajímavého dozvíte:

  • Poznáte nadšenou pedagožku Eugenii Koblížkovou 
  • O pravidelných seminářích pro pedagogy a modelovou výuku žáků u pana profesora Ivana Klánského pořádaných na ZUŠ Dobřichovice
  • O klavírní soutěži Středočeské Pianoforte, která má za cíl motivovat děti ke krásným výkonům a uděluje všem ocenění za odvedenou práci
  • O panu profesorovi Ivanovi Klánském a jeho geniálním způsobu výuky
  • O nově vydané knize Klavírní myšlení Ivana Klánského

Co je IZUŠ?

 

iZUŠ je nejlepší informační systém pro základní umělecké školy, za tím si stojíme a jsme připraveni Vám to dokázat. iZUŠ významně zjednodušil práci vedoucím pracovníkům při kontrolách podřízených, učitelům při vyplňování tiskopisů, rodičům a žákům zkvalitnil komunikaci se školou a zlepšil informovanost široké veřejnosti. Pokud iZUŠ ještě neznáte, stačí nám hodina Vašeho času u vás na škole, abychom Vám ukázali a předvedli, že naše sebevědomí je založeno na reálných podkladech, vědomostech a zkušenostech nejen nás, ale i uživatelů iZUŠ. Tento moderní informační systém používají školy od roku 2011, jeho provozovatelem je firma Sensio.cz s.r.o.

 

Pro koho je?

iZUŠ využijí všichni, kteří mají se základními uměleckými školami něco společného. Ať jsou to zaměstnanci škol, žáci a jejich rodiče, ale také orgány státní správy nebo široká veřejnost, která chce zjistit kontakt na některou ZUŠ. Ředitel má na informační systém jiné nároky a požadavky než učitel či rodič. Jedním kliknutím si můžete zobrazit výhody přesně pro Vás:

Výhody pro rodiče:

Rodiče, chcete mít dokonalý přehled o Vašem dítěti?
Papírová žákovská knížka nabízí jen zlomek informací oproti Žákovskému sešitu v iZUŠ. Dozvíte se ihned o docházce svého dítěte do všech předmětů, o veškeré probírané látce a známkách.  Budete moct udržovat údaje o žákovi stále aktuální. Už nezapomenete podívat se do žákovské knížky, protože ji budete mít stále po ruce na svém notebooku, tabletu nebo mobilu. Obsluha iZUŠ je snadná a intuitivní. Zvládnete ji stejně jako práci se svou e-mailovou schránkou.

Potřebujete omluvit své dítě z výuky?
Jednoduše zadejte důvod, proč se žák výuky nezúčastní, a učitel, který IZUŠ používá bude hned informován. Takto můžete omlouvat budoucí, ale i už proběhlé hodiny. Pravidelně jste upozorňováni na neomluvenou nedocházku svých dětí. Pokud se potřebujete spojit s někým ze školy, na jednom místě máte všechny kontakty na učitele i vedení školy.

Výhody pro všechny:

Přistupujte k informacím odkudkoli.
Dokumenty nejsou jen na jednom místě ve škole, žákovská knížka není jen doma. K informacím se dostanete z jakéhokoli počítače, notebooku, tabletu nebo mobilu připojeného k internetu, učitelé z domu, rodiče z práce. Stačí zadat adresu www.izus.cz a přihlásit se. Nemusíte se bát, že by se dokumenty ztratily, znehodnotily nebo do nich nahlédla nepověřená osoba, jak se to může stát s papírovými tiskopisy. Data jsou každý den zálohována a přístup k nim je zabezpečen hesly a šifrováním.

U nás ve škole již používají všichni učitelé !!!🙂

Přístupové heslo vám přišlo vygenerované mailem nebo si můžete vyžádat u svého vyučujícího nebo na mailu zus.dobrichovice@seznam.cz 

Omlouvání žáků

Vážení rodiče,

„Nepřítomnost žáka ve výuce omlouvají rodiče – zápisem do systému IZUŠ nebo formou SMS přímo vyučujícímu. Zletilí žáci si nepřítomnost omlouvají sami stejným způsobem.“

ŠKOLNÍ ŘÁD: https://www.zusdobrichovice.com/421205243

Smutná zpráva - zemřela seňora Catarina Ujpan Mendoza

Maminka naší adoptované slečny Catariny zemřela 17. července 2021. Měla silné astma. Rodina by si nikdy nemohla dovolit pohřeb, ale lidé z vesnice pomohli. Někdo půjčil auto, minicipální úřad dal rakev, jiní přinesli květiny, bylo to smutné, ale hodně lidské. Tatínek Catariny si vzal úvěr v bance na léčbu, v nemocnici byla 35 dní.  

I přesto, že letos nebyl Dětský Vánoční Jarmark, kde vždy vybíráme dobrovolné vstupné, právě na Catarinu, aby mohla chodit do školy, peníze na školné do Guatemaly jsme poslali.

Rádi bychom pomohli více, hned jak to bude možné, uspořádáme koncert na podporu rodiny Mendoza. 

Pomoci této rodině můžete i vy.  

https://www.ecolibri.org/

https://www.facebook.com/ecolibri.org/

DobiBoyz na Jezu. Těšíme se zase za rok.

Absolventský koncert 17. června 2021

Absolventský koncert 16. června 2021

Absolventský koncert 15. června 2021

Absolventský koncert 14. června 2021

Absolventský koncert 2. června

REGIONÁLNÍ VÝTVARNÁ SOUTĚŽ - DŽUNGLE

V regionální výtvarné soutěži na téma Džungle vyhrála naše žákyně Kateřina Fantová 1.místo v kategorii 16-18 let a cenu poroty pro nejlepší práci ze všech 315 výtvarných děl. Gratulujeme!!! Ke shlédnutí přikládáme i další práce našich žáků přihlášených do soutěže.

Výtvarný obor - distanční tvorba - prezentace

Hraje celá rodina 5. část

Hraje celá rodina 4. část

Hraje celá rodina 3. část

Hraje celá rodina 2. část

Hraje celá rodina 2021 - 1. část

HRAJE CELÁ RODINA 2006

Vážení rodiče, milí žáci,

jistě s námi budete souhlasit, že jsme již všichni rozmrzelí a v tuto chvíli nás distanční výuka přestává bavit.

Takže klidně na nějakou dobu odložme etudy a stupnice a vrhněme se na projekt HRAJE CELÁ RODINA.

Jak to bude probíhat. Během hodin nahlásíte svému učiteli, kdo z vaší rodiny je schopen se zapojit – na něco zahrát nebo zazpívat (stačí i bubnování nebo vyluzování zvuků…).

Můžete si i sami vybrat kousek, který se vám líbí. Učitel by vám měl pomoci s úpravou pro konkrétní složení vašeho rodinného orchestru. Až to nacvičíte, tak pošlete nahrávky na WhatsApp 608966717 a rodina Bělíků to upraví a umístí na náš web, aby se mohli podívat třeba prarodiče.

Možná se vám budou líbit i archivní fotografie ze stejné akce, kterou jsme veřejně prezentovali 21.12. 2006.

Hraje celá rodina 2006 - jméno: ZUŠ, kod: 2006

Ale hlavní je, abyste si to užili!

Přidat nadpis

Jsem nadpis odstavce. Kliknutím zde můžete přidávat nebo upravovat vlastní text. Můžete zde napsat váš příběh, aby se o vás vaši návštěvníci více dozvěděli.