Naši učitelé

Změny v pedagogickém sboru ve školním roce 2020/2021

Ve 2. pololetí nastala změna u hudebního oboru hra na klarinet. Terezka Volfová je na mateřské dovolené a místo ní nastoupil:  

MgA. Felix Slováček mladší -  český profesionální hudebník saxofonista a klarinetista. Pochází z umělecké rodiny. Jeho matkou je česká herečka a moderátorka Dagmar Patrasová, otcem český saxofonista a hudební skladatel Felix Slováček. Po studiích na konzervatoři (hra na klarinet) studoval na AMU, absolvoval hudební stáž v norském Oslu. Poté působil v symfonickém orchestru.

Výuku zpěvu ukončil pan učitel Vojtěch Kaděra, žáky přebírá paní učitelka zpěvu Oldřiška Richter Musilová.

 

Změny v pedagogickém sboru ve školním roce 2019/2020

Končí Michael Jermář - saxofon, na jeho místo nastupuje nový pan učitel Dušan Vysloužil.

Dušan Vysloužil se narodil 7.3.1988 v Praze do učitelské rodiny původem z Přerova. Matka vystudovala hru na akordeon na Ostravské konzervatoři a otec se stal učitelem českého jazyka a výtvarné výchovy. V pěti letech se začal Dušan učit hře na zobcovou flétnu pod vedením maminky, aby posléze nastoupil do modřanské ZUŠ k panu učiteli Holešovskému. Od 9 let pak pokračovalo jeho hudební vzdělávání v oboru klarinet, hru na něj začal studovat na ZUŠ v Modřanech u pana Krčmáře a po několika letech přestoupil na Hudební školu hlavního města Prahy při Gymnáziu Jana Nerudy na Žižkově k panu učiteli Jánu Segečovi. Po dokončení základní školy s rozšířenou výukou jazyků se nechal inspirovat svým bratrem a stejně jako on, jen o 2 roky později, nastoupil studium na SPŠ Sdělovací techniky v Praze, kde složil v roce 2007 svou první maturitu. V průběhu studia na střední škole přešel Dušan z klarinetu na saxofon k panu učiteli Fiedlerovi a začal účinkovat se svou první hudební skupinou Caktus Showband, což rozhodlo o jeho celoživotním profesním zaměření a vyústilo ve studium na Pražské konzervatoři, stále pod vedením prof. Pavla Fiedlera, které v roce 2014 uzavřel získáním vyššího odborného vzdělání zakončeného absolutoriem. Od roku 2012 se každoročně zúčastňuje Mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě, kam jako jeden z lektorů jezdí saxofonista Philippe Portejoie, profesor na pařížské konzervatoři a jeden z nejuznávanějších hráčů současnosti. Za svou krátkou hudební praxi byl Dušan Vysloužil členem několika hudebních těles rozličného zaměření. Má rád a zahrál si klasickou, jazzovou i populární hudbu. Pro příklad byl hostem orchestru pražské HAMU a dalších, hráčem big bandů Gymnázia Jana Nerudy a ZUŠ Klapkova, kde si vyzkoušel post alt-, tenor- i barytonsaxofonisty. Po několik let byl členem kapely The Chancers, se kterou spolupracoval na desce Age of Rudeness a videoklipu Skanking Praha. V současnosti působí ve skupinách RajvoSa-Prag band (Balkan/Folk/Pop-Rock/World music) a Juicy Freak (Funky/Soul).

Končí Eliška Milotová - zpěv, na její místo nastupuje nový pan učitel Vojtěch Kaděra.

Vojtěch Kaděra je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a Synchrono Odeio, Athens (Greece). Své hudební vzdělání si také rozšířil studiem na Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Roma (Italy). Je vynikajícím zpěvákem a hudebníkem, vystupoval s nejprestižnějšími hudebními tělesy jakými jsou například Hamburger Symphoniker, Česká filharmonie, Plzeňská filharmonie, Barock orchestra Elbipolis Bamberger sinfoniker, Elbphilhramonie Hamburg. Je také výborným a vyhledávaným pedagogem s více než dvanáctiletou pedagogickou praxí (Korinthos Conservatory, Conservatory Oliveros Mantzaros a další). V ISMFA působí od roku 2018.

Zuzana Kožinová - housle   

 

Změny v pedagogickém sboru ve školním roce 2018/2019

 

Končí Marek Buble - saxofon, na jeho místo nastupuje Michael Jermář.

Končí Jana Hrachovcová - výtvarný obor, všechny výtvarné obory bude vyučovat Matyáš Fialka.

 

Změny v pedagogickém sboru ve školním roce 2017/2018

 

Matyáš Fialka a Jana Hrachovcová - učitelé výtvarného oboru

Marek Buble - saxofon, komorní hra - vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka obor saxofon. Nastupuje místo pana učitele Tomáše Sticha, který z důvodu stěhování ukončil působení v naší škole, kde byl zaměstnán od samého začátku vzniku ZUŠky v Dobřichovicíh od roku 2003. Více o našem novém učiteli se dozvíte na jeho stránkách https://www.marekbuble.com/

Lucie Steiner - klarinet - záskok za Terezku Volfovou, která odjela na 1/2 roku studovat do zahraniční. Od 2.poletí tohoto školního roku nastupuje opět zpět.

Eliška Milotová - zpěv  

 

Změny v pedagogickém sboru ve školním roce 2016/2017

 

  • Adam Hejna  -  trubka, zobcová flétna - student 4. ročníku Konzervatoře Jaroslava Ježka, obor hra na trubku. Vystudoval Konzervatoř Pardubice, taktéž hra na trubku. Má hudební zkušenosti z malých i velkých hudebních těles.V sučasné době je členem kapely FAST FOOD ORCHESTRA a VĚC MAKROPULOS. Díky začátkům hudebního vzdělání na ZUŠ v Týništi nad Orlicí, prošel různými hudebními žánry – swing , dechová hudba, dixieland, komorní hra, v soukromí hraje také reggae, ska, pop, hip-hop, funky, nebo electroswing. 
  • Jan Peš - elektrická kytara, komorní hra /Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obor klasická kytara. Působí jako pedagog na ZUŠ Klecany a ZUŠ Řevnice; obor klasická kytara. Je členem kapely Rockopera Praha. Spoluprácuje s předními českými umělci (Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Milan Steigerwald, Jaryn Janek) 

  • Pravoslava Kášová - bicí
  • Jana Moudrá - klavír /vrací se po mateřské/